Doradztwo zawodowe dla osób neuroróżnorodnych
Coraz więcej mówi się o neuroróżnorodności, coraz więcej pracodawców otwiera się na pracowników z diagnozą spektrum autyzmu lub ADHD. Niestety nadal doradztwo zawodowe dla osób atypowych w Polsce w zasadzie nie istnieje.
Naszym celem jest nie tylko kompleksowe diagnozowanie neuroróżnorodności, ale również wspieranie tych osób po diagnozie. Dlatego właśnie bardzo istotnym elementem naszej pracy jest doradztwo zawodowe dla osób rozwijających się w spektrum autyzmu oraz ADHD.
Oferta skierowana jest przede wszystkim do młodzieży oraz dorosłych ze spektrum autyzmu oraz ADHD.
Cykl spotkań, których celem jest odszukanie motywacji wewnętrznej do pracy, zdiagnozowanie mocnych stron, które będą atutem na rynku pracy oraz merytoryczne wsparcie w wejściu na rynek pracy.
Oczywiście na spotkania zapraszamy też osoby neurotypowe.
Często nawet dorośli w spektrum autyzmu nie są w stanie szukać pomocy oraz korzystać ze wsparcia, dlatego w ich życiu bardzo ważną rolę pełnią najbliżsi – rodzice, rodzeństwo czy małżonkowie. Podczas spotkań pomagam osobom wspierającym, w jaki sposób motywować, jak rozmawiać o pracy oraz jak wspierać w wejściu na rynek pracy.
Obecny system edukacji nie przygotowuje uczniów i absolwentów do poruszania się po dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.
Uczymy gdzie szukać aktualnych ogłoszeń, podpowiadamy jak czytać oferty pracy oraz przygotowujemy do spotkań z pracodawcą.
Dokumenty aplikacyjne są wizytówką kandydata, swoistą przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej, dlatego trudno przecenić ich wartość.
Uczymy w jaki sposób przygotować cv, które zwróci uwagę pracodawcy i sprawi, że zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne.
Rozmowa kwalifikacyjna często napawa strachem kandydatów, jednak jest jedyną możliwością zaprezentowania się przed pracodawcą.
Pomagamy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ją do jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności oraz doświadczenia.
Osobom neuroatypowym często bardzo trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, wśród nieznanych osób. Pomagamy przetrwać pierwsze dni w zależności od potrzeb: mogą to być codzienne konsultacje po godzinach pracy w celu omówienia sytuacji z danego dnia i przygotowania się na wyzwania dnia kolejnego.
Za zgodą pracodawcy możemy towarzyszyć neuroatypowemu pracownikowi w pierwszych dniach, co pozwoli zapoznać się z zasadami panującymi w firmie i poznać najbliższych współpracowników.
Pracujemy też na zlecenie pracodawców, uczestnicząc w procesie rekrutacyjnym oraz przygotowując komfortowe miejsce pracy dla pracowników atypowych.